Vyšetření > Gastroskopie

gastroskopie_obr_upr

Vyšetření tenkým (průměr 9 mm) ohebným endoskopem, který se postupně zavádí přes ústa, jícen, žaludek do horní části tenkého střeva a tyto orgány podrobně prohlížíme. Pacient leží na levém boku. Během vyšetření může přístroj nepatrně dráždit „v krku“, můžete se cítit „přejedení“ vlivem aplikovaného vzduchu, který se ale na závěr odsaje, nebo ho vyříháte. V indikovaných případech používáme lokální znecitlivění hrdla.

 

 

 

 

Při tomto vyšetření kromě zhodnocení nálezu lze provádět týmž přístrojem ihned a bezbolestně

Používáme moderní přístroje s vynikající optikou firmy Olympus.

Endoskopy jsou přístrojově čištěny a připraveny pro každého pacienta individuálně s ohledem na vysoké hygienické a bezpečnostní standardy.

Příprava k vyšetření:

Pacient musí být nalačno. Nejméně 7 hodin před vyšetřením nejezte žádné potraviny, můžete pít pouze malé množství čisté neperlivé vody. Ranní léky (včetně inzulinu) užijete také až po vyšetření. Je vhodné nekouřit – ranní cigareta nastartuje dávivý reflex.

Co s sebou:

Ranní léky včetně insulinu k aplikaci. Pití a svačinu. Ihned po vyšetření můžete pít a jíst (neplatí při nutnosti užití lokální anestezie hrdla, v tomto případě musí pacient vyčkat až do úplného odeznění účinku, cca dvě hodiny). Můžete si donést náhradní horní část oblečení, kdyby došlo k potřísnění tekutinami z úst během vyšetření.